GAA fixtures list 2018 Hurling and Gaelic Football National League

By
Updated: January 14, 2018
kildare dublin croke park
GAA Fixtures – we have the list of the all the 2018 GAA club fixtures, we have Cork, Kerry, Tipperary, Dublin, Mayo Galway league hurling and football. O’Byrne cup and other competitions.

Wednesday 17 January

McKenna Cup semi-final
Donegal v Armagh, Ballybofey, 8pm

Connacht FBD FL round 2
Leitrim v Sligo, Ballinamore, 7pm

 

Thursday 18 January

Fitzgibbon Cup round 1
Cork IT v UCC, Cork IT, 7pm

 

Saturday 20 January

All-Ireland club JFC semi-finals
Lahardane (Mayo) v Multyfarnham (Westmeath), Dr Hyde Park, 2pm
Knocknagree (Cork) v Naomh Colmcille (Donegal), TEG Cusack Park, 2pm

All-Ireland club IHC semi-final
Tooreen (Mayo) v Ballyragget (Kilkenny), Gaelic Grounds, 2pm

All-Ireland club JHC semi-finals
Sylane (Galway) v Fethard (Wexford), Parnell Park, 3pm

 

Sunday 21 January

McKenna Cup final
Tyrone v Armagh or Donegal, TBC, TBC

Connacht FBD FL round 5
Galway v Roscommon, Tuam Stadium, 2pm
Sligo v Mayo, TBC, 2pm

O’Byrne Cup final
Meath v Westmeath, O’Moore Park, 4pm

Walsh Cup final
Kilkenny v Wexford, Nowlan Park, 2pm

Kehoe Cup final
Wicklow B v Longford or Louth or DCU-St Patricks, TBC, TBC

All-Ireland club SFC quarter-final
Fulham Irish (London) v Corofin (Galway), Ruislip, 1pm

All-Ireland club IFC semi-finals
Michael Glavey’s (Roscommon) v Kilanerin (Wexford), O’Connor Park, 2pm
An Ghaeltacht (Kerry) v Moy (Tyrone), O’Moore Park, 2pm

All-Ireland club IHC semi-final
Kanturk (Cork) v Middletown (Armagh), Newbridge, 2pm

All-Ireland club JHC semi-final
Ardmore (Waterford) v Setanta (Donegal), Pairc Tailteann, 2pm

Fitzgibbon Cup round 1
LIT v DCU, Limerick IT, 1pm
IT Carlow v Mary I, IT Carlow, 2pm
Trinity College v NUIG, Santry Avenue, 2pm
UL v DIT, UL Grounds, 2.30pm

 

Tuesday 23 January

Sigerson Cup round 1
Maynooth University v UCD, Maynooth University, 7pm
DIT v IT Carlow, Grangegorman, 7pm

Sigerson Cup preliminary round
Trinity College v DkIT, Santry Avenue, 7pm

 

Wednesday 24 January

Sigerson Cup round 1
NUIG v IT Sligo, Dangan, 2pm

Sigerson Cup preliminary round
Athlone IT v Garda College, Athlone IT, 7pm

Fitzgibbon Cup round 2
UCC v UCD, Mardyke, 7pm

 

Thursday 25 January

Fitzgibbon Cup round 2
NUIG v IT Carlow, Dangan, 2pm
Mary I v Trinity College, Mary I Grounds, 2pm
DIT v WIT, Grangegorman, 7pm
DCU v Garda College, DCU Sportsgrounds, 7pm

 

Saturday 27 January

Allianz FL Division 1 round 1
Dublin v Kildare, Croke Park, 7pm

Allianz FL Division 2 round 1
Clare v Cavan, Cusack Park, 2pm
Cork v Tipperary, Pairc Ui Chaoimh, 5pm

Allianz FL Division 4 round 1
London v Carlow, Ruislip, 1pm
Laois v Limerick, O’Moore Park, 7pm

Allianz HL Division 1A round 1
Cork v Kilkenny, Páirc Ui Chaoimh, 7pm

Allianz HL Division 1B round 1
Dublin v Offaly, Croke Park, 5pm

 

Sunday 28 January

Allianz FL Division 1 round 1
Kerry v Donegal, Fitzgerald Stadium, 2pm
Monaghan v Mayo, Clones, 2pm
Galway v Tyrone, Pearse Stadium, 2.30pm

Allianz FL Division 2 round 1
Louth v Down, Gaelic Grounds, 2pm
Roscommon v Meath, Hyde Park, 2.30pm

Allianz FL Division 3 round 1
Fermanagh v Wexford, Brewster Park, 2pm
Offaly v Longford, O’Connor Park, 2pm
Armagh v Sligo, Athletic Grounds, 2pm
Derry v Westmeath, Celtic Park, 2.30pm

Allianz FL Division 4 round 1
Antrim v Leitrim, Corrigan Park, 2pm
Wicklow v Waterford, Aughrim, 2.30pm

Allianz HL Division 1A round 1
Clare v Tipperary, Cusack Park, 2pm
Waterford v Wexford, Walsh Park, 2pm

Allianz HL Division 1B round 1
Galway v Antrim, Pearse Stadium, 12.30pm
Limerick v Laois, Gaelic Grounds, 2pm

Allianz HL Division 2A round 1
London v Kerry, Ruislip, 1pm
Kildare v Meath, Newbridge, 2pm
Carlow v Westmeath, Netwatch Cullen Park, 2pm

Allianz HL Division 2B round 1
Wicklow v Armagh, Aughrim, 12.30pm
Derry v Down, Celtic Park, 12.30pm
Mayo v Donegal, MacHale Park, 2pm

Allianz HL Division 3A round 1
Roscommon v Louth, Hyde Park, 12.30pm
Tyrone v Warwickshire, Healy Park, 1pm
Longford v Monaghan, Pearse Park, 2pm

Allianz HL Division 3B round 1
Sligo v Leitrim, Markievicz Park, 2pm
Lancashire v Fermanagh, Randalstown, 2pm

 

Tuesday 30 January

Sigerson Cup round 1
Queen’s v IT Tralee, The Dub, 2pm
UL v Cork IT, UL Grounds, 2pm

Fitzgibbon Cup round 3
UCD v Cork IT, Belfield, 7pm

 

Wednesday 31 January

Sigerson Cup round 1
St Mary’s v UUJ, St Mary’s, 2pm
Trinity College or DkIT v DCU, TBC, 7pm
Athlone IT or Garda College v UCC, TBC, 7pm

 

Thursday 1 February

Fitzgibbon Cup round 3
Mary I v NUIG, Mary I Grounds, 2pm
Trinity College v IT Carlow, Santry Avenue, 2pm
WIT v UL, WIT, 7pm
Garda College v LIT, Templetuohy, 7pm

 

Saturday 3 February

Allianz FL Division 1 round 2
Tyrone v Dublin, Healy Park, 7pm
Mayo v Kerry, MacHale Park, 7pm

Allianz FL Division 2 round 2
Cavan v Louth, Breffni Park, 7pm

Allianz HL Division 1A round 2
Tipperary v Waterford, Semple Stadium, 7pm

Allianz HL Division 1B round 2
Laois v Galway, O’Moore Park, 7pm

Allianz HL Division 2A round 2
London v Meath, Ruislip, 1pm

Allianz HL Division 3A round 2
Warwickshire v Longford, Pairc na hEireann, 1pm

All-Ireland club IFC final
Michael Glavey’s (Roscommon) or Kilanerin (Wexford) v An Ghaeltacht (Kerry) or Moy (Tyrone), TBC, TBC

All-Ireland club JFC final
Lahardane (Mayo) or Multyfarnham (Westmeath) v Knocknagree (Cork) or Naomh Colmcille (Donegal), TBC, TBC

 

Sunday 4 February

Allianz FL Division 1 round 2
Kildare v Monaghan, Newbridge, 2pm
Donegal v Galway, Letterkenny, 2.30pm

Allianz FL Division 2 round 2
Down v Cork, Pairc Esler, 1.30pm
Tipperary v Roscommon, Semple Stadium, 2pm
Meath v Clare, Pairc Tailteann, 2pm

Allianz FL Division 3 round 2
Fermanagh v Offaly, Brewster Park, 2pm
Sligo v Wexford, Markievicz Park, 2pm
Longford v Derry, Pearse Park, 2pm
Westmeath v Armagh, TEG Cusack Park, 2.30pm

Allianz FL Division 4 round 2
London v Wicklow, Ruislip, 1pm
Waterford v Antrim, Fraher Field, 2pm
Leitrim v Laois, Pairc Sean MacDiarmada, 2pm
Limerick v Carlow, Newcastlewest, 2pm

Allianz HL Division 1A round 2
Kilkenny v Clare, Nowlan Park, 2pm
Wexford v Cork, Innovate Wexford Park, 2pm

Allianz HL Division 1B round 2
Offaly v Limerick, O’Connor Park, 2pm
Antrim v Dublin, Dunloy, 2pm

Allianz HL Division 2A round 2
Westmeath v Kildare, TEG Cusack Park, 12.30pm
Kerry v Carlow, Austin Stack Park, 2pm

Allianz HL Division 2B round 2
Donegal v Derry, Letterkenny, 12.30pm
Armagh v Mayo, Athletic Grounds, 2pm
Down v Wicklow, Ballycran, 2pm

Allianz HL Division 3A round 2
Monaghan v Roscommon, Inniskeen, 2pm
Louth v Tyrone, Darver, 2pm

Allianz HL Division 3B round 2
Leitrim v Lancashire, Ballinamore, 1pm
Cavan v Sligo, Breffni Park, 2pm

All-Ireland club IHC final
Tooreen (Mayo) or Ballyragget (Kilkenny) v Kanturk (Cork) or Middletown (Armagh), TBC, TBC

All-Ireland club JHC final
Sylane (Galway) or Fethard (Wexford) v Ardmore (Waterford) or Setanta (Donegal), TBC, TBC

 

Tuesday 6 February

Sigerson Cup quarter-finals
Maynooth University or UCD v Round 1 winner, TBC, 7pm
St Mary’s or UUJ v UL or Cork IT, TBC, 7pm
Queen’s or IT Tralee v DIT or IT Carlow, TBC, 7pm
Round 1 winner v NUIG or IT Sligo, TBC, 7pm

 

Wednesday 7 February

Fitzgibbon Cup quarter-finals
Group D winners v Group C runners-up, TBC, 7pm
Group C winners v Group D runners-up, TBC, 7pm
Group B winners v Group A runners-up, TBC, 7pm
Group A winners v Group B runners-up, TBC, 7pm

 

Saturday 10 February

Allianz FL Division 1 round 3
Dublin v Donegal, TBC, 2pm

Allianz FL Division 2 round 3
Cavan v Meath, TBC, 7pm

Allianz FL Division 4 round 3
Carlow v Leitrim, TBC, 5pm
Laois v Waterford, TBC, 7pm

All-Ireland club SHC semi-finals
Cuala (Dublin) v Liam Mellows (Galway), Semple Stadium, 2pm
Na Piarsaigh (Limerick) v Slaughtneil (Derry), Parnell Park, 2pm

 

Sunday 11 February

Allianz FL Division 1 round 3
Galway v Mayo, TBC, 2pm
Kildare v Tyrone, TBC, 2pm
Monaghan v Kerry, TBC, 2pm

Allianz FL Division 2 round 3
Clare v Tipperary, TBC, 2pm
Cork v Louth, TBC, 2pm
Roscommon v Down, TBC, 2pm

Allianz FL Division 3 round 3
Armagh v Longford, TBC, 2pm
Derry v Offaly, TBC, 2pm
Sligo v Fermanagh, TBC, 2pm
Wexford v Westmeath, TBC, 2pm

Allianz FL Division 4 round 3
London v Limerick, TBC 1pm
Antrim v Wicklow, TBC, 2pm

 

Tuesday 13 February

Sigerson Cup semi-finals

Fitzgibbon Cup semi-finals

 

Saturday 17 February

Sigerson Cup final

Allianz HL Division 1A round 3
Tipperary v Wexford, TBC, 7pm

Allianz HL Division 1B round 3
Limerick v Dublin, TBC, 7pm
Laois v Antrim, TBC, 7pm

All-Ireland club SFC semi-final
Moorefield (Kildare) v Fulham Irish (Britain) or Corofin (Galway), TBC, TBC

 

Sunday 18 February

Connacht FBD FL final
Roscommon v Galway, Dr Hyde Park 2pm

Allianz HL Division 1A round 3
Clare v Cork, TBC, 2pm
Waterford v Kilkenny, TBC, 2pm

Allianz HL Division 1B round 3
Galway v Offaly, TBC, 2pm

Allianz HL Division 2A round 3
London v Carlow, TBC, 1pm
Kildare v Kerry, TBC, 2pm
Meath v Westmeath, TBC, 2pm

Allianz HL Division 2B round 3
Wicklow v Donegal, TBC, 1pm
Derry v Mayo, TBC, 2pm
Down v Armagh, TBC, 2pm

Allianz HL Division 3A round 3
Louth v Warwickshire, TBC, 1pm
Roscommon v Longford, TBC, 2pm
Monaghan v Tyrone, TBC, 2pm

Allianz HL Division 3B round 3
Fermanagh v Leitrim, TBC, 2pm
Lancashire v Cavan, TBC, 2pm

 

Saturday 24 February

Allianz FL Division 1 round 4
Mayo v Dublin, TBC, 7pm
Monaghan v Tyrone, TBC, 7pm

Allianz FL Division 2 round 4
Tipperary v Meath, TBC, 7pm

Allianz FL Division 3 round 4
Fermanagh v Derry, 7pm

Allianz FL Division 4 round 4
Waterford v Carlow, TBC, 7pm

All-Ireland club SFC semi-final
Nemo Rangers (Cork) v Slaughtneil (Derry), O’Moore Park, 4.30pm

Fitzgibbon Cup final

 

Sunday 25 February

Allianz FL Division 1 round 4
Donegal v Kildare, TBC, 2pm
Kerry v Galway, TBC, 2.30pm

Allianz FL Division 2 round 4
Cork v Cavan, TBC, 1pm
Down v Clare, TBC, 2pm
Louth v Roscommon, TBC, 2pm

Allianz FL Division 3 round 4
Westmeath v Sligo, TBC, 2pm
Longford v Wexford, TBC, 2.30pm
Offaly v Armagh, TBC, 2.30pm

Allianz FL Division 4 round 4
Wicklow v Laois, TBC, 2pm
Leitrim v Limerick, TBC, 2pm
London v Antrim, TBC, 2.30pm

Allianz HL Division 1A round 4
Kilkenny v Tipperary, TBC, 2pm
Wexford v Clare, TBC, 2pm
Cork v Waterford, TBC, 3pm

Allianz HL Division 1B round 4
Offaly v Laois, TBC, 12.30pm
Dublin v Galway, TBC, 2pm
Antrim v Limerick, TBC, 2pm

Allianz HL Division 2A round 4
London v Westmeath, TBC, 12.30pm
Kerry v Meath, TBC, 12.30pm
Carlow v Kildare, TBC, 2pm

Allianz HL Division 2B round 4
Derry v Armagh, TBC, 2pm
Donegal v Down, TBC, 2pm
Mayo v Wicklow, TBC, 2pm

Allianz HL Division 3A round 4
Longford v Louth, TBC, 12.30pm
Warwickshire v Monaghan, TBC, 1pm
Tyrone v Roscommon, TBC, 2pm

Allianz HL Division 3B round 4
Sligo v Lancashire, TBC, 2pm
Cavan v Fermanagh, TBC, 2pm

 

Saturday 3 March

Allianz FL Division 1 round 5
Dublin v Kerry, TBC, 7pm
Tyrone v Donegal, TBC, 7pm

Allianz FL Division 2 round 5
Cavan v Down, TBC, 7pm

Allianz FL Division 3 round 5
Armagh v Derry, TBC, 7pm

Allianz FL Division 4 round 5
London v Leitrim, TBC, 1pm
Carlow v Wicklow, TBC, 7pm

 

Sunday 4 March

Allianz FL Division 1 round 5
Galway v Monaghan, TBC, 12.30pm
Kildare v Mayo, TBC, 2pm

Allianz FL Division 2 round 5
Tipperary v Louth, TBC, 12.30pm
Clare v Roscommon, TBC, 2pm
Meath v Cork, TBC, 3pm

Allianz FL Division 3 round 5
Sligo v Longford, TBC, 2pm
Wexford v Offaly, TBC, 2pm
Westmeath v Fermanagh, TBC, 3pm

Allianz FL Division 4 round 5
Laois v Antrim, TBC, 12.30pm
Limerick v Waterford, TBC, 2pm

Allianz HL Division 1A round 5
Kilkenny v Wexford, TBC, 2.30pm
Tipperary v Cork, TBC, 2.30pm
Waterford v Clare, TBC, 2.30pm

Allianz HL Division 1B round 5
Offaly v Antrim, TBC, 2.30pm
Laois v Dublin, TBC, 2.30pm
Galway v Limerick, TBC, 2.30pm

Allianz HL Division 2A round 5
Westmeath v Kerry, TBC, 1pm
Meath v Carlow, TBC, 1pm
London v Kildare, TBC, 1pm

Allianz HL Division 2B round 5
Armagh v Donegal, TBC, 2.30pm
Down v Mayo, TBC, 2.30pm
Wicklow v Derry, TBC, 2.30pm

Allianz HL Division 3A round 5
Roscommon v Warwickshire, TBC, 1pm
Monaghan v Louth, TBC, 1pm
Longford v Tyrone, TBC, 1pm

Allianz HL Division 3B round 5
Leitrim v Cavan, TBC, 2.30pm
Fermanagh v Sligo, TBC, 12.30pm

Sunday 11 March

Allianz FL Division 3 round 6
Derry v Wexford, TBC, 2pm

Allianz FL Division 4 round 6
London v Laois, TBC, 1pm

Allianz HL Division 1 quarter-finals
1st placed team 1A v 4th placed team 1B, TBC, TBC
2nd placed team 1A v 3rd placed team 1B, TBC, TBC
3rd placed team 1A v 2nd placed team 1B, TBC, TBC
4th placed team 1A v 1st placed team 1B, TBC, TBC

Allianz HL Division 1A relegation play-off
5th placed team v 6th placed team, TBC, TBC

Allianz HL Division 1B relegation play-off
5th placed team v 6th placed team, TBC, TBC

Allianz HL Division 2A final
1st placed team v 2nd placed team, TBC, TBC

Allianz HL Division 2B final
1st placed team v 2nd placed team, TBC, TBC

Allianz HL Division 2B relegation play-off
5th placed team v 6th placed team, TBC, TBC

Allianz HL Division 3A final
1st placed team v 2nd placed team, TBC, TBC

Allianz HL Division 3B final
1st placed team v 2nd placed team, TBC, TBC

 

Saturday 17 March

Allianz FL Division 1 round 6
Kerry v Kildare, TBC, 7pm

Allianz FL Division 2 round 6
Cork v Clare, TBC, 7pm

All-Ireland club SFC final
Moorefield (Kildare) or Fulham Irish (Britain) or Corofin (Galway) v Nemo Rangers (Cork) or Slaughtneil (Derry), TBC, TBC

All-Ireland club SHC final
Cuala (Dublin) or Liam Mellows (Galway) v Na Piarsaigh (Limerick) or Slaughtneil (Derry), TBC, TBC

 

Sunday 18 March

Allianz FL Division 1 round 6
Monaghan v Donegal, TBC, 2pm
Mayo v Tyrone, TBC, 2pm
Galway v Dublin, TBC, 2pm

Allianz FL Division 2 round 6
Down v Tipperary, TBC, 2pm
Louth v Meath, TBC, 2pm
Roscommon v Cavan, TBC, 2pm

Allianz FL Division 3 round 6
Offaly v Sligo, TBC, 2pm
Longford v Westmeath, TBC, 2pm
Fermanagh v Armagh, TBC, 2pm

Allianz FL Division 4 round 6
Waterford v Leitrim, TBC, 2pm
Wicklow v Limerick, TBC, 2pm
Antrim v Carlow, TBC, 2pm

Allianz HL Division 1 semi-finals
1st placed team 1A or 4th placed team 1B v 4th placed team 1A or 1st placed team 1B, TBC, TBC
2nd placed team 1A or 3rd placed team 1B v 3rd placed team 1A or 2nd placed team 1B, TBC, TBC

 

Saturday 24 March

Allianz HL Division 1 final

 

Sunday 25 March

Allianz FL Division 1 round 7
Dublin v Monaghan, TBC, 3pm
Donegal v Mayo, TBC, 3pm
Kildare v Galway, TBC, 3pm
Tyrone v Kerry, TBC, 3pm

Allianz FL Division 2 round 7
Roscommon v Cork, TBC, 3pm
Meath v Down, TBC, 3pm
Clare v Louth, TBC, 3pm
Cavan v Tipperary, TBC, 3pm

Allianz FL Division 3 round 7
Longford v Fermanagh, TBC, 3pm
Sligo v Derry, TBC, 3pm
Westmeath v Offaly, TBC, 3pm
Wexford v Armagh, TBC, 3pm

Allianz FL Division 4 round 7
London v Waterford, TBC, 1pm
Limerick v Antrim, TBC, 1pm
Leitrim v Wicklow, TBC, 1pm
Carlow v Laois, TBC, 1pm

 

Saturday 31 March

Allianz FL Division 3 final
1st placed team v 2nd placed team, TBC, TBC

Allianz FL Division 4 final
1st placed team v 2nd placed team, TBC, TBC

 

Sunday 1 April

Allianz FL Division 1 final
1st placed team v 2nd placed team, TBC, TBC

Allianz FL Division 2 final
1st placed team v 2nd placed team, TBC, TBC

 


6 Comments

  1. Mickey H

    09/19/2016 at 2:22 pm

    Hi. Do you know when tickets for these games go on sale?

    • Tony Williams

      01/01/2017 at 6:56 am

      Hello

      Could you let me know please show tickets for finals in Dublin can be purchased. I arrive fin Dublin from Australia on 7 April .

      Thanks and all the best for the New Year

      Tony Williams

      • DubsFan

        02/03/2017 at 2:31 pm

        You will get them nearer to the time on tickets.ie

  2. john

    08/04/2017 at 12:47 am

    ticket for all Ireland final

  3. john

    08/04/2017 at 12:49 am

    ticket for all Ireland final up the ross

  4. Benjamin ohalloran

    08/15/2017 at 12:54 am

    go tyrone✊

Leave a Reply

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>