GAA Fixtures & Results

GAA Fixtures – we have the list of the all the 2018 GAA club fixtures, we have Cork, Kerry, Tipperary, Dublin, Mayo Galway  

Wednesday 17 January

McKenna Cup semi-final
Donegal v Armagh, Ballybofey, 8pm

Connacht FBD FL round 2
Leitrim v Sligo, Ballinamore, 7pm

 

Thursday 18 January

Fitzgibbon Cup round 1
Cork IT v UCC, Cork IT, 7pm

 

Saturday 20 January

All-Ireland club JFC semi-finals
Lahardane (Mayo) v Multyfarnham (Westmeath), Dr Hyde Park, 2pm
Knocknagree (Cork) v Naomh Colmcille (Donegal), TEG Cusack Park, 2pm

All-Ireland club IHC semi-final
Tooreen (Mayo) v Ballyragget (Kilkenny), Gaelic Grounds, 2pm

All-Ireland club JHC semi-finals
Sylane (Galway) v Fethard (Wexford), Parnell Park, 3pm

 

Sunday 21 January

McKenna Cup final
Tyrone v Armagh or Donegal, TBC, TBC

Connacht FBD FL round 5
Galway v Roscommon, Tuam Stadium, 2pm
Sligo v Mayo, TBC, 2pm

O’Byrne Cup final
Meath v Westmeath, O’Moore Park, 4pm

Walsh Cup final
Kilkenny v Wexford, Nowlan Park, 2pm

Kehoe Cup final
Wicklow B v Longford or Louth or DCU-St Patricks, TBC, TBC

All-Ireland club SFC quarter-final
Fulham Irish (London) v Corofin (Galway), Ruislip, 1pm

All-Ireland club IFC semi-finals
Michael Glavey’s (Roscommon) v Kilanerin (Wexford), O’Connor Park, 2pm
An Ghaeltacht (Kerry) v Moy (Tyrone), O’Moore Park, 2pm

All-Ireland club IHC semi-final
Kanturk (Cork) v Middletown (Armagh), Newbridge, 2pm

All-Ireland club JHC semi-final
Ardmore (Waterford) v Setanta (Donegal), Pairc Tailteann, 2pm

Fitzgibbon Cup round 1
LIT v DCU, Limerick IT, 1pm
IT Carlow v Mary I, IT Carlow, 2pm
Trinity College v NUIG, Santry Avenue, 2pm
UL v DIT, UL Grounds, 2.30pm

 

Tuesday 23 January

Sigerson Cup round 1
Maynooth University v UCD, Maynooth University, 7pm
DIT v IT Carlow, Grangegorman, 7pm

Sigerson Cup preliminary round
Trinity College v DkIT, Santry Avenue, 7pm

 

Wednesday 24 January

Sigerson Cup round 1
NUIG v IT Sligo, Dangan, 2pm

Sigerson Cup preliminary round
Athlone IT v Garda College, Athlone IT, 7pm

Fitzgibbon Cup round 2
UCC v UCD, Mardyke, 7pm

 

Thursday 25 January

Fitzgibbon Cup round 2
NUIG v IT Carlow, Dangan, 2pm
Mary I v Trinity College, Mary I Grounds, 2pm
DIT v WIT, Grangegorman, 7pm
DCU v Garda College, DCU Sportsgrounds, 7pm

 

Saturday 27 January

Allianz FL Division 1 round 1
Dublin v Kildare, Croke Park, 7pm

Allianz FL Division 2 round 1
Clare v Cavan, Cusack Park, 2pm
Cork v Tipperary, Pairc Ui Chaoimh, 5pm

Allianz FL Division 4 round 1
London v Carlow, Ruislip, 1pm
Laois v Limerick, O’Moore Park, 7pm

Allianz HL Division 1A round 1
Cork v Kilkenny, Páirc Ui Chaoimh, 7pm

Allianz HL Division 1B round 1
Dublin v Offaly, Croke Park, 5pm

 

Sunday 28 January

Allianz FL Division 1 round 1
Kerry v Donegal, Fitzgerald Stadium, 2pm
Monaghan v Mayo, Clones, 2pm
Galway v Tyrone, Pearse Stadium, 2.30pm

Allianz FL Division 2 round 1
Louth v Down, Gaelic Grounds, 2pm
Roscommon v Meath, Hyde Park, 2.30pm

Allianz FL Division 3 round 1
Fermanagh v Wexford, Brewster Park, 2pm
Offaly v Longford, O’Connor Park, 2pm
Armagh v Sligo, Athletic Grounds, 2pm
Derry v Westmeath, Celtic Park, 2.30pm

Allianz FL Division 4 round 1
Antrim v Leitrim, Corrigan Park, 2pm
Wicklow v Waterford, Aughrim, 2.30pm

Allianz HL Division 1A round 1
Clare v Tipperary, Cusack Park, 2pm
Waterford v Wexford, Walsh Park, 2pm

Allianz HL Division 1B round 1
Galway v Antrim, Pearse Stadium, 12.30pm
Limerick v Laois, Gaelic Grounds, 2pm

Allianz HL Division 2A round 1
London v Kerry, Ruislip, 1pm
Kildare v Meath, Newbridge, 2pm
Carlow v Westmeath, Netwatch Cullen Park, 2pm

Allianz HL Division 2B round 1
Wicklow v Armagh, Aughrim, 12.30pm
Derry v Down, Celtic Park, 12.30pm
Mayo v Donegal, MacHale Park, 2pm

Allianz HL Division 3A round 1
Roscommon v Louth, Hyde Park, 12.30pm
Tyrone v Warwickshire, Healy Park, 1pm
Longford v Monaghan, Pearse Park, 2pm

Allianz HL Division 3B round 1
Sligo v Leitrim, Markievicz Park, 2pm
Lancashire v Fermanagh, Randalstown, 2pm

 

Tuesday 30 January

Sigerson Cup round 1
Queen’s v IT Tralee, The Dub, 2pm
UL v Cork IT, UL Grounds, 2pm

Fitzgibbon Cup round 3
UCD v Cork IT, Belfield, 7pm

 

Wednesday 31 January

Sigerson Cup round 1
St Mary’s v UUJ, St Mary’s, 2pm
Trinity College or DkIT v DCU, TBC, 7pm
Athlone IT or Garda College v UCC, TBC, 7pm

 

Thursday 1 February

Fitzgibbon Cup round 3
Mary I v NUIG, Mary I Grounds, 2pm
Trinity College v IT Carlow, Santry Avenue, 2pm
WIT v UL, WIT, 7pm
Garda College v LIT, Templetuohy, 7pm

 

Saturday 3 February

Allianz FL Division 1 round 2
Tyrone v Dublin, Healy Park, 7pm
Mayo v Kerry, MacHale Park, 7pm

Allianz FL Division 2 round 2
Cavan v Louth, Breffni Park, 7pm

Allianz HL Division 1A round 2
Tipperary v Waterford, Semple Stadium, 7pm

Allianz HL Division 1B round 2
Laois v Galway, O’Moore Park, 7pm

Allianz HL Division 2A round 2
London v Meath, Ruislip, 1pm

Allianz HL Division 3A round 2
Warwickshire v Longford, Pairc na hEireann, 1pm

All-Ireland club IFC final
Michael Glavey’s (Roscommon) or Kilanerin (Wexford) v An Ghaeltacht (Kerry) or Moy (Tyrone), TBC, TBC

All-Ireland club JFC final
Lahardane (Mayo) or Multyfarnham (Westmeath) v Knocknagree (Cork) or Naomh Colmcille (Donegal), TBC, TBC

 

Sunday 4 February

Allianz FL Division 1 round 2
Kildare v Monaghan, Newbridge, 2pm
Donegal v Galway, Letterkenny, 2.30pm

Allianz FL Division 2 round 2
Down v Cork, Pairc Esler, 1.30pm
Tipperary v Roscommon, Semple Stadium, 2pm
Meath v Clare, Pairc Tailteann, 2pm

Allianz FL Division 3 round 2
Fermanagh v Offaly, Brewster Park, 2pm
Sligo v Wexford, Markievicz Park, 2pm
Longford v Derry, Pearse Park, 2pm
Westmeath v Armagh, TEG Cusack Park, 2.30pm

Allianz FL Division 4 round 2
London v Wicklow, Ruislip, 1pm
Waterford v Antrim, Fraher Field, 2pm
Leitrim v Laois, Pairc Sean MacDiarmada, 2pm
Limerick v Carlow, Newcastlewest, 2pm

Allianz HL Division 1A round 2
Kilkenny v Clare, Nowlan Park, 2pm
Wexford v Cork, Innovate Wexford Park, 2pm

Allianz HL Division 1B round 2
Offaly v Limerick, O’Connor Park, 2pm
Antrim v Dublin, Dunloy, 2pm

Allianz HL Division 2A round 2
Westmeath v Kildare, TEG Cusack Park, 12.30pm
Kerry v Carlow, Austin Stack Park, 2pm

Allianz HL Division 2B round 2
Donegal v Derry, Letterkenny, 12.30pm
Armagh v Mayo, Athletic Grounds, 2pm
Down v Wicklow, Ballycran, 2pm

Allianz HL Division 3A round 2
Monaghan v Roscommon, Inniskeen, 2pm
Louth v Tyrone, Darver, 2pm

Allianz HL Division 3B round 2
Leitrim v Lancashire, Ballinamore, 1pm
Cavan v Sligo, Breffni Park, 2pm

All-Ireland club IHC final
Tooreen (Mayo) or Ballyragget (Kilkenny) v Kanturk (Cork) or Middletown (Armagh), TBC, TBC

All-Ireland club JHC final
Sylane (Galway) or Fethard (Wexford) v Ardmore (Waterford) or Setanta (Donegal), TBC, TBC

 

Tuesday 6 February

Sigerson Cup quarter-finals
Maynooth University or UCD v Round 1 winner, TBC, 7pm
St Mary’s or UUJ v UL or Cork IT, TBC, 7pm
Queen’s or IT Tralee v DIT or IT Carlow, TBC, 7pm
Round 1 winner v NUIG or IT Sligo, TBC, 7pm

 

Wednesday 7 February

Fitzgibbon Cup quarter-finals
Group D winners v Group C runners-up, TBC, 7pm
Group C winners v Group D runners-up, TBC, 7pm
Group B winners v Group A runners-up, TBC, 7pm
Group A winners v Group B runners-up, TBC, 7pm

 

Saturday 10 February

Allianz FL Division 1 round 3
Dublin v Donegal, TBC, 2pm

Allianz FL Division 2 round 3
Cavan v Meath, TBC, 7pm

Allianz FL Division 4 round 3
Carlow v Leitrim, TBC, 5pm
Laois v Waterford, TBC, 7pm

All-Ireland club SHC semi-finals
Cuala (Dublin) v Liam Mellows (Galway), Semple Stadium, 2pm
Na Piarsaigh (Limerick) v Slaughtneil (Derry), Parnell Park, 2pm

 

Sunday 11 February

Allianz FL Division 1 round 3
Galway v Mayo, TBC, 2pm
Kildare v Tyrone, TBC, 2pm
Monaghan v Kerry, TBC, 2pm

Allianz FL Division 2 round 3
Clare v Tipperary, TBC, 2pm
Cork v Louth, TBC, 2pm
Roscommon v Down, TBC, 2pm

Allianz FL Division 3 round 3
Armagh v Longford, TBC, 2pm
Derry v Offaly, TBC, 2pm
Sligo v Fermanagh, TBC, 2pm
Wexford v Westmeath, TBC, 2pm

Allianz FL Division 4 round 3
London v Limerick, TBC 1pm
Antrim v Wicklow, TBC, 2pm

 

Tuesday 13 February

Sigerson Cup semi-finals

Fitzgibbon Cup semi-finals

 

Saturday 17 February

Sigerson Cup final

Allianz HL Division 1A round 3
Tipperary v Wexford, TBC, 7pm

Allianz HL Division 1B round 3
Limerick v Dublin, TBC, 7pm
Laois v Antrim, TBC, 7pm

All-Ireland club SFC semi-final
Moorefield (Kildare) v Fulham Irish (Britain) or Corofin (Galway), TBC, TBC

 

Sunday 18 February

Connacht FBD FL final
Roscommon v Galway, Dr Hyde Park 2pm

Allianz HL Division 1A round 3
Clare v Cork, TBC, 2pm
Waterford v Kilkenny, TBC, 2pm

Allianz HL Division 1B round 3
Galway v Offaly, TBC, 2pm

Allianz HL Division 2A round 3
London v Carlow, TBC, 1pm
Kildare v Kerry, TBC, 2pm
Meath v Westmeath, TBC, 2pm

Allianz HL Division 2B round 3
Wicklow v Donegal, TBC, 1pm
Derry v Mayo, TBC, 2pm
Down v Armagh, TBC, 2pm

Allianz HL Division 3A round 3
Louth v Warwickshire, TBC, 1pm
Roscommon v Longford, TBC, 2pm
Monaghan v Tyrone, TBC, 2pm

Allianz HL Division 3B round 3
Fermanagh v Leitrim, TBC, 2pm
Lancashire v Cavan, TBC, 2pm

 

Saturday 24 February

Allianz FL Division 1 round 4
Mayo v Dublin, TBC, 7pm
Monaghan v Tyrone, TBC, 7pm

Allianz FL Division 2 round 4
Tipperary v Meath, TBC, 7pm

Allianz FL Division 3 round 4
Fermanagh v Derry, 7pm

Allianz FL Division 4 round 4
Waterford v Carlow, TBC, 7pm

All-Ireland club SFC semi-final
Nemo Rangers (Cork) v Slaughtneil (Derry), O’Moore Park, 4.30pm

Fitzgibbon Cup final

 

Sunday 25 February

Allianz FL Division 1 round 4
Donegal v Kildare, TBC, 2pm
Kerry v Galway, TBC, 2.30pm

Allianz FL Division 2 round 4
Cork v Cavan, TBC, 1pm
Down v Clare, TBC, 2pm
Louth v Roscommon, TBC, 2pm

Allianz FL Division 3 round 4
Westmeath v Sligo, TBC, 2pm
Longford v Wexford, TBC, 2.30pm
Offaly v Armagh, TBC, 2.30pm

Allianz FL Division 4 round 4
Wicklow v Laois, TBC, 2pm
Leitrim v Limerick, TBC, 2pm
London v Antrim, TBC, 2.30pm

Allianz HL Division 1A round 4
Kilkenny v Tipperary, TBC, 2pm
Wexford v Clare, TBC, 2pm
Cork v Waterford, TBC, 3pm

Allianz HL Division 1B round 4
Offaly v Laois, TBC, 12.30pm
Dublin v Galway, TBC, 2pm
Antrim v Limerick, TBC, 2pm

Allianz HL Division 2A round 4
London v Westmeath, TBC, 12.30pm
Kerry v Meath, TBC, 12.30pm
Carlow v Kildare, TBC, 2pm

Allianz HL Division 2B round 4
Derry v Armagh, TBC, 2pm
Donegal v Down, TBC, 2pm
Mayo v Wicklow, TBC, 2pm

Allianz HL Division 3A round 4
Longford v Louth, TBC, 12.30pm
Warwickshire v Monaghan, TBC, 1pm
Tyrone v Roscommon, TBC, 2pm

Allianz HL Division 3B round 4
Sligo v Lancashire, TBC, 2pm
Cavan v Fermanagh, TBC, 2pm

 

Saturday 3 March

Allianz FL Division 1 round 5
Dublin v Kerry, TBC, 7pm
Tyrone v Donegal, TBC, 7pm

Allianz FL Division 2 round 5
Cavan v Down, TBC, 7pm

Allianz FL Division 3 round 5
Armagh v Derry, TBC, 7pm

Allianz FL Division 4 round 5
London v Leitrim, TBC, 1pm
Carlow v Wicklow, TBC, 7pm

 

Sunday 4 March

Allianz FL Division 1 round 5
Galway v Monaghan, TBC, 12.30pm
Kildare v Mayo, TBC, 2pm

Allianz FL Division 2 round 5
Tipperary v Louth, TBC, 12.30pm
Clare v Roscommon, TBC, 2pm
Meath v Cork, TBC, 3pm

Allianz FL Division 3 round 5
Sligo v Longford, TBC, 2pm
Wexford v Offaly, TBC, 2pm
Westmeath v Fermanagh, TBC, 3pm

Allianz FL Division 4 round 5
Laois v Antrim, TBC, 12.30pm
Limerick v Waterford, TBC, 2pm

Allianz HL Division 1A round 5
Kilkenny v Wexford, TBC, 2.30pm
Tipperary v Cork, TBC, 2.30pm
Waterford v Clare, TBC, 2.30pm

Allianz HL Division 1B round 5
Offaly v Antrim, TBC, 2.30pm
Laois v Dublin, TBC, 2.30pm
Galway v Limerick, TBC, 2.30pm

Allianz HL Division 2A round 5
Westmeath v Kerry, TBC, 1pm
Meath v Carlow, TBC, 1pm
London v Kildare, TBC, 1pm

Allianz HL Division 2B round 5
Armagh v Donegal, TBC, 2.30pm
Down v Mayo, TBC, 2.30pm
Wicklow v Derry, TBC, 2.30pm

Allianz HL Division 3A round 5
Roscommon v Warwickshire, TBC, 1pm
Monaghan v Louth, TBC, 1pm
Longford v Tyrone, TBC, 1pm

Allianz HL Division 3B round 5
Leitrim v Cavan, TBC, 2.30pm
Fermanagh v Sligo, TBC, 12.30pm

 

Sunday 11 March

Allianz FL Division 3 round 6
Derry v Wexford, TBC, 2pm

Allianz FL Division 4 round 6
London v Laois, TBC, 1pm

Allianz HL Division 1 quarter-finals
1st placed team 1A v 4th placed team 1B, TBC, TBC
2nd placed team 1A v 3rd placed team 1B, TBC, TBC
3rd placed team 1A v 2nd placed team 1B, TBC, TBC
4th placed team 1A v 1st placed team 1B, TBC, TBC

Allianz HL Division 1A relegation play-off
5th placed team v 6th placed team, TBC, TBC

Allianz HL Division 1B relegation play-off
5th placed team v 6th placed team, TBC, TBC

Allianz HL Division 2A final
1st placed team v 2nd placed team, TBC, TBC

Allianz HL Division 2B final
1st placed team v 2nd placed team, TBC, TBC

Allianz HL Division 2B relegation play-off
5th placed team v 6th placed team, TBC, TBC

Allianz HL Division 3A final
1st placed team v 2nd placed team, TBC, TBC

Allianz HL Division 3B final
1st placed team v 2nd placed team, TBC, TBC

 

Saturday 17 March

Allianz FL Division 1 round 6
Kerry v Kildare, TBC, 7pm

Allianz FL Division 2 round 6
Cork v Clare, TBC, 7pm

All-Ireland club SFC final
Moorefield (Kildare) or Fulham Irish (Britain) or Corofin (Galway) v Nemo Rangers (Cork) or Slaughtneil (Derry), TBC, TBC

All-Ireland club SHC final
Cuala (Dublin) or Liam Mellows (Galway) v Na Piarsaigh (Limerick) or Slaughtneil (Derry), TBC, TBC

 

Sunday 18 March

Allianz FL Division 1 round 6
Monaghan v Donegal, TBC, 2pm
Mayo v Tyrone, TBC, 2pm
Galway v Dublin, TBC, 2pm

Allianz FL Division 2 round 6
Down v Tipperary, TBC, 2pm
Louth v Meath, TBC, 2pm
Roscommon v Cavan, TBC, 2pm

Allianz FL Division 3 round 6
Offaly v Sligo, TBC, 2pm
Longford v Westmeath, TBC, 2pm
Fermanagh v Armagh, TBC, 2pm

Allianz FL Division 4 round 6
Waterford v Leitrim, TBC, 2pm
Wicklow v Limerick, TBC, 2pm
Antrim v Carlow, TBC, 2pm

Allianz HL Division 1 semi-finals
1st placed team 1A or 4th placed team 1B v 4th placed team 1A or 1st placed team 1B, TBC, TBC
2nd placed team 1A or 3rd placed team 1B v 3rd placed team 1A or 2nd placed team 1B, TBC, TBC

 

Saturday 24 March

Allianz HL Division 1 final

 

Sunday 25 March

Allianz FL Division 1 round 7
Dublin v Monaghan, TBC, 3pm
Donegal v Mayo, TBC, 3pm
Kildare v Galway, TBC, 3pm
Tyrone v Kerry, TBC, 3pm

Allianz FL Division 2 round 7
Roscommon v Cork, TBC, 3pm
Meath v Down, TBC, 3pm
Clare v Louth, TBC, 3pm
Cavan v Tipperary, TBC, 3pm

Allianz FL Division 3 round 7
Longford v Fermanagh, TBC, 3pm
Sligo v Derry, TBC, 3pm
Westmeath v Offaly, TBC, 3pm
Wexford v Armagh, TBC, 3pm

Allianz FL Division 4 round 7
London v Waterford, TBC, 1pm
Limerick v Antrim, TBC, 1pm
Leitrim v Wicklow, TBC, 1pm
Carlow v Laois, TBC, 1pm

 

Saturday 31 March

Allianz FL Division 3 final
1st placed team v 2nd placed team, TBC, TBC

Allianz FL Division 4 final
1st placed team v 2nd placed team, TBC, TBC

 

Sunday 1 April

Allianz FL Division 1 final
1st placed team v 2nd placed team, TBC, TBC

Allianz FL Division 2 final
1st placed team v 2nd placed team, TBC, TBC

 


  Fixtures are a guide only