HomeGAAList of live GAA matches on Clubber, Sky Sports, GAAGO & RTE

List of live GAA matches on Clubber, Sky Sports, GAAGO & RTE

We have the list of live GAA matches that will be broadcast live on Online, GAAGO, Clubber, Sky Sports & RTE, here are the fixtures Hurling and Gaelic Football league and championships.

CLICK FOR LIVE GAA SCORES

CLICK FOR GAA LEAGUE TABLE

CLICK FOR €70 worth of free bets 

aturday 2 March

Allianz FL Division 1 round 5
Mayo v Roscommon, Hastings MacHale Park, 7.30pm
Derry v Dublin, Celtic Park, 5pm

Allianz FL Division 2 round 5
Cavan v Meath, Kingspan Breffni, 7pm
Fermanagh v Armagh, Brewster Park, 6pm

Allianz FL Division 3 round 5
Limerick v Clare, Rathkeale, 6pm

Allianz FL Division 4 round 5
Carlow v Wexford, Netwatch Cullen Park, 7pm
Laois v London, Laois Hire O’Moore Park, 7pm

Sunday 3 March

Allianz FL Division 1 round 5
Monaghan v Galway, Clones, 3.15pm
Kerry v Tyrone, Fitzgerald Stadium, 1.15pm

Allianz FL Division 2 round 5
Cork v Kildare, Pairc Ui Chaoimh, 3.30pm
Donegal v Louth, Ballyshannon, 2pm

Allianz FL Division 3 round 5
Antrim v Westmeath, Corrigan Park, 2pm
Down v Sligo, Pairc Esler, 2pm
Offaly v Wicklow, Glenisk O’Connor Park, 2pm

Allianz FL Division 4 round 5
Tipperary v Waterford, FBD Semple Stadium, 2pm
Longford v Leitrim, Glennon Brothers Pearse Park, 2pm

Saturday 9 March

Allianz HL Division 1 Group B round 4
Limerick v Tipperary, TUS Gaelic Grounds, 7.35pm
Westmeath v Antrim, TEG Cusack Park, 3.30pm

Allianz HL Division 2A round 4
Kildare v Kerry, Hawkfield, 2pm

Allianz HL Division 3A round 4
Cavan v Armagh, Kingspan Breffni, 2pm

Allianz HL Division 3B round 4
Fermanagh v Lancashire, Brewster Park, 2pm
Longford v Leitrim, Glennon Brothers Pearse Park, 2pm

Sunday 10 March

Allianz HL Division 1 Group A round 4
Waterford v Wexford, Walsh Park, 3.30pm
Clare v Kilkenny, Cusack Park, Ennis, 1.30pm
Offaly v Cork, Glenisk O’Connor Park, 1.15pm

Allianz HL Division 1 Group B round 4
Galway v Dublin, Pearse Stadium, 1.30pm

Allianz HL Division 2A round 4
Meath v Laois, Pairc Tailteann, 2pm
Carlow v Down, Netwatch Cullen Park, 1pm

Allianz HL Division 2B round 4
Roscommon v Donegal, Dr Hyde Park, 2pm
Wicklow v Derry, Aughrim, 2pm
London v Tyrone, Ruislip, 1pm

Allianz HL Division 3A round 4
Sligo v Monaghan, Markievicz Park, 2pm
Mayo v Louth, Hastings MacHale Park, 2pm

Saturday 16 March

Allianz FL Division 1 round 6
Galway v Dublin, Pearse Stadium, 3.15pm
Tyrone v Monaghan, O’Neills Healy Park, 7.30pm

Allianz FL Division 2 round 6
Armagh v Cavan, Box-It Athletic Grounds, 5pm
Kildare v Donegal, Netwatch Cullen Park, 5pm

Allianz FL Division 3 round 6
Wicklow v Limerick, Aughrim, 3pm

Allianz FL Division 4 round 6
London v Waterford, Ruislip, 1pm
Laois v Leitrim, Laois Hire O’Moore Park, 4.15pm
Tipperary v Wexford, FBD Semple Stadium, 6pm

Allianz HL Division 1 Group A round 5
Waterford v Kilkenny, Walsh Park, 3pm

Allianz HL Division 1 Group B round 5
Antrim v Tipperary, Corrigan Park, 3pm

Allianz HL Division 2A round 5
Down v Meath, Ballycran, 2pm
Kildare v Carlow, Hawkfield, 2pm
Laois v Kerry, Laois Hire O’Moore Park, 2pm

Allianz HL Division 3A round 5
Armagh v Louth, Box-It Athletic Grounds, 2.30pm
Cavan v Monaghan, Kingspan Breffni, 2.30pm
Sligo v Mayo, Markievicz Park, 2.30pm

Allianz HL Division 3B round 5
Fermanagh v Longford, Brewster Park, 2.30pm
Warwickshire v Lancashire, Pairc na hEireann, 2.30pm

Munster U20FC phase 1 round 1
Waterford v Clare, Fraher Field, 2pm
Tipperary v Limerick, FBD Semple Stadium, 2pm

Sunday 17 March

Allianz FL Division 1 round 6
Roscommon v Kerry, Dr Hyde Park, 1.45pm
Mayo v Derry, Hastings MacHale Park, 3.45pm

Allianz FL Division 2 round 6
Louth v Fermanagh, Ardee, 1pm
Meath v Cork, Pairc Tailteann, 1.45pm

Allianz FL Division 3 round 6
Clare v Antrim, Cusack Park, Ennis, 12.30pm
Sligo v Offaly, Markievicz Park, 2pm
Westmeath v Down, TEG Cusack Park, 2pm

Allianz FL Division 4 round 6
Longford v Carlow, Glennon Brothers Pearse Park, 2pm

Allianz HL Division 1 Group A round 5
Offaly v Clare, Glenisk O’Connor Park, 1.45pm
Wexford v Cork, Chadwicks Wexford Park, 1.45pm

Allianz HL Division 1 Group B round 5
Dublin v Westmeath, Parnell Park, 1.45pm
Limerick v Galway, TUS Gaelic Grounds, 1.45pm

Allianz HL Division 2B round 5
Derry v Roscommon, Owenbeg, 1pm
Donegal v London, Letterkenny, 1pm
Tyrone v Wicklow, O’Neills Healy Park, 1pm

Saturday 23 / Sunday 24 March

Allianz HL Division 1 semi-finals
1st placed team Group A v 2nd placed team Group B, TBC, TBC
2nd placed team Group A v 1st placed team Group B, TBC, TBC

Allianz HL Division 2A semi-final
2nd placed team v 3rd placed team, TBC, TBC

Allianz HL Division 2B semi-final
2nd placed team v 3rd placed team, TBC, TBC

Allianz HL Division 3A semi-final
2nd placed team v 3rd placed team, TBC, TBC

Allianz HL Division 3B semi-final
2nd placed team v 3rd placed team, TBC, TBC

Saturday 23 March

Allianz FL Division 2 round 7
Cavan v Fermanagh, Kingspan Breffni, 7pm
Cork v Armagh, Pairc Ui Chaoimh, 7pm
Donegal v Meath, Ballybofey, 7pm
Kildare v Louth, Netwatch Cullen Park, 7pm

Munster U20FC phase 1 round 2
Clare v Tipperary, Cusack Park, 2pm
Limerick v Waterford, Rathkeale, 2pm

Sunday 24 March

Allianz FL Division 1 round 7
Derry v Roscommon, Celtic Park, 1.45pm
Dublin v Tyrone, Croke Park, 1.45pm
Kerry v Galway, Fitzgerald Stadium, 1.45pm
Monaghan v Mayo, Clones, 1.45pm

Allianz FL Division 3 round 7
Antrim v Wicklow, Corrigan Park, 2pm
Down v Clare, Pairc Esler, 2pm
Offaly v Limerick, Glenisk O’Connor Park, 2pm
Sligo v Westmeath, Markievicz Park, 2pm

Allianz FL Division 4 round 7
Carlow v London, Netwatch Cullen Park, 1pm
Waterford v Laois, Fraher Field, 1pm
Wexford v Longford, Chadwicks Wexford Park, 1pm
Leitrim v Tipperary, Avant Money Pairc Sean MacDiarmada, 1pm

Tuesday 26 March

Leinster U20FC round 1
Kildare v Longford, TBC, TBC
Louth v Offaly, TBC, TBC
Laois v Carlow, TBC, TBC
Wicklow v Wexford, TBC, TBC
Westmeath v Dublin, TBC, TBC

Saturday 30 / Sunday 31 March

Allianz FL Division 1 final
1st placed team v 2nd placed team, TBC, TBC

Allianz FL Division 2 final
1st placed team v 2nd placed team, TBC, TBC

Allianz FL Division 3 final
1st placed team v 2nd placed team, TBC, TBC

Allianz FL Division 4 final
1st placed team v 2nd placed team, TBC, TBC

Allianz HL Division 2A final
1st placed team v semi-final winner, TBC, TBC

Allianz HL Division 2B final
1st placed team v semi-final winner, TBC, TBC

Allianz HL Division 3A final
1st placed team v semi-final winner, TBC, TBC

Allianz HL Division 3B final
1st placed team v semi-final winner, TBC, TBC

Saturday 30 March

Munster U20FC phase 1 round 3
Waterford v Tipperary, Lemybrien, 2pm
Limerick v Clare, Rathkeale, 2pm

Leinster U20HC tier 1 round 1
Dublin v Offaly, TBC, TBC
Kilkenny v Wexford, TBC, TBC

Leinster U20HC tier 2 round 1
Meath v Westmeath, TBC, TBC
Carlow v Kerry, TBC, TBC

Tuesday 2 April

Leinster U20FC round 2
Longford v Louth, TBC, TBC
Offaly v Kildare, TBC, TBC
Wexford v Laois, TBC, TBC
Carlow v Wicklow, TBC, TBC
Meath v Westmeath, TBC, TBC

Friday 5 April

Munster U20HC round 1
Clare v Limerick, Sixmilebridge, 7pm
Waterford v Cork, Fraher Field, 7pm

Saturday 6 / Sunday 7 April

Allianz HL Division 1 final
Semi-final v semi-final winner, TBC, TBC

Saturday 6 April

Connacht SFC quarter-final
London v Galway, McGovern Park, Ruislip, TBC

Leinster U20HC tier 1 round 2
Offaly v Galway, TBC, TBC
Laois v Kilkenny, TBC, TBC

Leinster U20HC tier 2 round 2
Meath v Antrim, TBC, TBC
Kildare v Kerry, TBC, TBC

Sunday 7 April

Connacht SFC quarter-finals
New York v Mayo, Gaelic Park, TBC
Sligo v Leitrim, TBC, TBC

Leinster SFC round 1
Westmeath v Wicklow, TBC, TBC
Wexford v Carlow, TBC, TBC
Longford v Meath, TBC, TBC

Munster SFC quarter-finals
Waterford v Tipperary, Fraher Field, TBC
Cork v Limerick, Pairc Ui Chaoimh, TBC

Ulster SFC preliminary round
Monaghan v Cavan, Clones, TBC

Tuesday 9 April

Leinster U20FC round 3
Longford v Offaly, TBC, TBC
Louth v Kildare, TBC, TBC
Wicklow v Laois, TBC, TBC
Wexford v Carlow, TBC, TBC
Dublin v Meath, TBC, TBC

Wednesday 10 April

Munster U20FC phase 2 round 1
Phase 1 winner v Cork, TBC, 7pm
Phase 1 runner-up v Kerry, TBC, 7pm

Munster U20FC B final
Phase 1 3rd place v phase 1 4th place, TBC, 7pm

Friday 12 April

Munster U20HC round 2
Cork v Clare, Pairc Uí Chaoimh, 7pm
Limerick v Tipperary, TUS Gaelic Grounds, 7pm

Saturday 13 April

Ulster SFC quarter-final
Down v Antrim, Pairc Esler, TBC

Christy Ring Cup round 1
Wicklow v Derry, TBC, TBC
Sligo v Kildare, TBC, TBC
Tyrone v London, TBC, TBC

Nickey Rackard Cup round 1
Mayo v Monaghan, TBC, TBC
Armagh v Donegal, TBC, TBC
Roscommon v Louth, TBC, TBC

Lory Meagher Cup round 1
Cavan v Warwickshire, TBC, TBC
Longford v Lancashire, TBC, TBC
Leitrim v Fermanagh, TBC, TBC

Leinster U20HC tier 1 round 3
Dublin v Galway, TBC, TBC
Wexford v Laois, TBC, TBC

Leinster U20HC tier 2 round 3
Westmeath v Antrim, TBC, TBC
Kildare v Carlow, TBC, TBC

Sunday 14 April

Leinster SFC quarter-finals
Dublin v Longford or Meath, TBC, TBC
Kildare v Westmeath or Wicklow, TBC, TBC
Louth v Carlow or Wexford, TBC, TBC
Offaly v Laois, TBC, TBC

Ulster SFC quarter-final
Fermanagh v Armagh, Brewster Park, TBC

Tuesday 16 April

Leinster U20FC quarter-finals
Group 2 winner (Carlow, Laois, Wexford or Wicklow) v group 3 runner-up (Dublin, Meath or Westmeath), TBC, TBC
Group 1 runner-up (Kildare, Longford, Louth or Offaly) v group 2 runner-up (Carlow, Laois, Wexford or Wicklow), TBC, TBC

Wednesday 17 April

Munster U20FC phase 2 round 2
Cork v Kerry, Pairc Uí Chaoimh, 7pm
Phase 1 winner v phase 1 runner-up, TBC, 7pm

Friday 19 April

Munster U20HC round 3
Waterford v Tipperary, Fraher Field, 7pm

Saturday 20 April

Connacht SFC semi-final
Sligo or Leitrim v London or Galway, TBC, TBC

Munster SFC semi-finals
Clare v Waterford or Tipperary, TBC, TBC
Kerry v Cork or Limerick, TBC, TBC

Ulster SFC quarter-final
Derry v Donegal, Celtic Park, TBC

Joe McDonagh Cup round 1
Laois v Offaly, TBC, TBC
Down v Meath, TBC, TBC
Westmeath v Kerry, TBC, TBC

Christy Ring Cup round 2
Derry v Tyrone, TBC, TBC
London v Sligo, TBC, TBC
Kildare v Wicklow, TBC, TBC

Nickey Rackard Cup round 2
Monaghan v Roscommon, TBC, TBC
Louth v Armagh, TBC, TBC
Donegal v Mayo, TBC, TBC

Lory Meagher Cup round 2
Warwickshire v Leitrim, TBC, TBC
Fermanagh v Longford, TBC, TBC
Lancashire v Cavan, TBC, TBC

Leinster U20HC round 1 KO
Tier 2 group 1 winners (Antrim, Meath or Westmeath) v tier 2 group 2 runners-up (Carlow, Kildare or Kerry), TBC, TBC
Tier 2 group 2 winners (Carlow, Kildare or Kerry) v tier 2 group 1 runners-up (Antrim, Meath or Westmeath), TBC, TBC

Sunday 21 April

Connacht SFC semi-final
New York or Mayo v Roscommon, TBC, TBC

Ulster SFC quarter-final
Tyrone v Monaghan or Cavan, TBC, TBC

Leinster SHC round 1
Kilkenny v Antrim, UPMC Nowlan Park, TBC
Wexford v Dublin, Chadwicks Wexford Park, TBC
Galway v Carlow, Pearse Stadium, TBC

Munster SHC round 1
Clare v Limerick, Cusack Park, TBC
Waterford v Cork, Walsh Park, TBC

Tuesday 23 April

Leinster U20FC semi-finals
Group 1 winner v quarter-final winner, TBC, TBC
Group 3 winner v quarter-final winner, TBC, TBC

Wednesday 24 April

Munster U20FC phase 2 round 3
Cork v phase 1 runner-up, TBC, 7pm
Kerry v phase 1 winner, TBC, 7pm

Friday 26 April

Munster U20HC round 3
Cork v Limerick, Pairc Uí Chaoimh, 7pm

Saturday 27 April

Ulster SFC semi-final
Down or Antrim v Fermanagh or Armagh, TBC, TBC

Leinster SHC round 2
Antrim v Wexford, Corrigan Park, TBC
Carlow v Dublin, Netwatch Cullen Park, TBC

Joe McDonagh Cup round 2
Offaly v Westmeath, TBC, TBC
Kerry v Down, TBC, TBC
Meath v Laois, TBC, TBC

Christy Ring Cup round 3
Sligo v Tyrone, TBC, TBC
London v Wicklow, TBC, TBC
Kildare v Derry, TBC, TBC

Nickey Rackard Cup round 3
Armagh v Roscommon, TBC, TBC
Louth v Mayo, TBC, TBC
Donegal v Monaghan, TBC, TBC

Lory Meagher Cup round 3
Longford v Leitrim, TBC, TBC
Fermanagh v Cavan, TBC, TBC
Lancashire v Warwickshire, TBC, TBC

Leinster U20HC round 2 KO
Round 1 KO winner v tier 1 group 1 3rd place, TBC, TBC
Round 1 KO winner v tier 1 group 2 3rd place, TBC, TBC

Sunday 28 April

Leinster SFC semi-finals
Dublin or Longford or Meath v Offaly or Laois, TBC, TBC
Kildare or Westmeath or Wicklow v Louth or Carlow or Wexford, TBC, TBC

Ulster SFC semi-final
Derry or Donegal v Monaghan or Cavan or Tyrone, TBC, TBC

Leinster SHC round 2
Galway v Kilkenny, Pearse Stadium, TBC

Munster SHC round 2
Cork v Clare, Pairc Ui Chaoimh, TBC
Limerick v Tipperary, TUS Gaelic Grounds, TBC

Monday 29 April

Leinster U20FC final

Wednesday 1 May

Munster U20FC final

Friday 3 May

Munster U20HC round 4
Tipperary v Cork, FBD Semple Stadium, 7pm
Clare v Waterford, Sixmilebridge, 7pm

Saturday 4 May

Leinster SHC round 3
Wexford v Galway, Chadwicks Wexford Park, TBC

Munster SHC round 3
Waterford v Tipperary, Walsh Park, TBC

Joe McDonagh Cup round 3
Down v Westmeath, TBC, TBC
Kerry v Laois, TBC, TBC
Meath v Offaly, TBC, TBC

Sunday 5 May

Connacht SFC final
Sligo or Leitrim or London or Galway v New York or Mayo or Roscommon, TBC, TBC

Munster SFC final
Clare or Waterford or Tipperary v Kerry or Cork or Limerick, TBC, TBC

Wednesday 8 May

Leinster U20HC quarter-finals
Round 2 KO winner v tier 1 group 1 2nd place, TBC, TBC
Round 2 KO winner v tier 1 group 2 2nd place, TBC, TBC

Friday 10 May

Munster U20HC round 5
Limerick v Waterford, TUS Gaelic Grounds, 7.30pm
Tipperary v Clare, FBD Semple Stadium, 7.30pm

Saturday 11 May

Leinster SHC round 3
Dublin v Antrim, Parnell Park, TBC
Carlow v Kilkenny, Netwatch Cullen Park, TBC

Munster SHC round 3
Cork v Limerick, Pairc Ui Chaoimh, TBC

Christy Ring Cup round 4
Derry v London, TBC, TBC
Wicklow v Sligo, TBC, TBC
Tyrone v Kildare, TBC, TBC

Nickey Rackard Cup round 4
Monaghan v Louth, TBC, TBC
Mayo v Armagh, TBC, TBC
Roscommon v Donegal, TBC, TBC

Lory Meagher Cup round 4
Warwickshire v Fermanagh, TBC, TBC
Cavan v Longford, TBC, TBC
Leitrim v Lancashire, TBC, TBC

All-Ireland U20FC semi-finals
Connacht winner v Ulster winner, TBC, TBC
Leinster winner v Munster winner, TBC, TBC

Sunday 12 May

Leinster SFC final
Dublin or Longford or Meath or Offaly or Laois v Kildare or Westmeath or Wicklow or Louth or Carlow or Wexford, TBC, TBC

Ulster SFC final
Down or Antrim or Fermanagh or Armagh v Derry or Donegal or Monaghan or Cavan or Tyrone, TBC, TBC

Wednesday 15 May

Leinster U20HC semi-finals
Tier 1 group 1 winner (Offaly, Dublin or Galway) v quarter-final winner, TBC, TBC
Tier 1 group 2 winner (Wexford, Kilkenny or Laois) v quarter-final winner, TBC, TBC

Friday 17 May

Munster U20HC semi-final

Saturday 18 May

Leinster SHC round 4
Dublin v Kilkenny, Parnell Park, TBC

Joe McDonagh Cup round 4
Offaly v Kerry, TBC, TBC
Laois v Down, TBC, TBC
Westmeath v Meath, TBC, TBC

Christy Ring Cup round 5
London v Kildare, TBC, TBC
Sligo v Derry, TBC, TBC
Tyrone v Wicklow, TBC, TBC

Nickey Rackard Cup round 5
Louth v Donegal, TBC, TBC
Armagh v Monaghan, TBC, TBC
Roscommon v Mayo, TBC, TBC

Lory Meagher Cup round 5
Fermanagh v Lancashire, TBC, TBC
Longford v Warwickshire, TBC, TBC
Leitrim v Cavan, TBC, TBC

All-Ireland U20FC final
Connacht winner or Ulster winner v Leinster winner or Munster winner, TBC, TBC

Sunday 19 May

Leinster SHC round 4
Carlow v Wexford, Netwatch Cullen Park, TBC
Antrim v Galway, Corrigan Park, TBC

Munster SHC round 4
Tipperary v Cork, FBD Semple Stadium, TBC
Clare v Waterford, Cusack Park, TBC

Wednesday 22 May

Leinster U20HC final

Friday 24 May

Munster U20HC final

Saturday 25 May

Joe McDonagh Cup round 5
Kerry v Meath, TBC, TBC
Down v Offaly, TBC, TBC
Westmeath v Laois, TBC, TBC

Sunday 26 May

Leinster SHC round 5
Kilkenny v Wexford, UPMC Nowlan Park, TBC
Galway v Dublin, Pearse Stadium, TBC
Antrim v Carlow, Corrigan Park, TBC

Munster SHC round 5
Limerick v Waterford, TUS Gaelic Grounds, TBC
Tipperary v Clare, FBD Semple Stadium, TBC

Saturday 1 June

Christy Ring Cup final
1st placed team v 2nd placed team, Croke Park, TBC

Nickey Rackard Cup final
1st placed team v 2nd placed team, Croke Park, TBC

Lory Meagher Cup final
1st placed team v 2nd placed team, Croke Park, TBC

All-Ireland U20HC final
Leinster winner v Munster winner, TBC, TBC

Saturday 8 June

Leinster SHC final
1st placed team v 2nd placed team, Croke Park, TBC

Joe McDonagh Cup final
1st placed team v 2nd placed team, Croke Park, TBC

Sunday 9 June

Munster SHC final
1st placed team v 2nd placed team, TBC, TBC

Sunday 14 July

LiveScores Now Available at IrishScores.com

RELATED ARTICLES

3 COMMENTS

  1. This is an absolute disgrace our national games hurling and football sold to sky why pay rte who we own for the gaa who is owned and funded by the government and irish people to sell for what can only be greed to a foreign company .typical hopefully funding for this so called irish institute will turn on them disgust disgraceful .

  2. It is a very sad development that so many of our games have been sold to Sky exclusively. The GAA hierarchy should be ashamed of themselves. They have ignored the core people of the GAA just for profit. I believe that we should sell our games to Sky and let them showcase our excellent games around the world – but NOT at the expense of the grassroots volunteering Irish men & women of Ireland. I know of men who have played for their county and cannot watch their team unless they pay a foreign company. Disgusting! Why can’t RTE or TG4 also show these games, even if deferred? Please remember that it is an amateur sport that brings our communities together in a way nothing else does. So stop being the Grab All Association and return our national games to our nation of hard working, decent Irish people.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments